Cześć! Minął tydzień i już 201 odcinek, zaczynamy nowe 30 odcinków w ramach 8 sezonu. Czy to coś zmienia? Absolutnie nie, ale wygląda profesjonalnie i ładnie układa na stronie działy ze wszystkim odcinkami. Inaugurację ósmego sezonu rozpoczynam z Jankiem. Wszystko gotowe, mikrofon podłączony, przycisk REC naciśnięty, można zaczynać.

Dzisiaj rozmawialiśmy o:

  • Empik to fajna polska marka – ale kuriozum ze zwrotem towaru zakupionego w sklepie po oderwaniu ceny to jest jakiś chory film …. Nie wiem, czy to tylko ja miałem taki pech, czy to jakaś nowa polityka firmy, ale jak to jest możliwe, że nie mogę zwrócić Lego, które kupiłem, bo oderwałem z niego naklejkę z ceną? Przecież to nie zmienia nic w jego wartości i zawartości! A może Empik chce, żebym zostawił sobie na pamiątkę tę naklejkę i potem ją sobie oprawił w ramkę? Albo może chce, żebym zrobił z niej origami i podarował komuś na święta? Nie rozumiem tej logiki i uważam, że to jest totalna porażka.
Ależ uszkodzone … podobno nie sprzedawane.
  • Janek przybliża nową książkę od Elonie Musku od wydawnictwa Insignis – Walter Isaacson „Elon Musk” Premiera 22 listopada. Janek przebrnął już przez 1/3 książki i chyba ją poleca! Ja sam jestem też ciekawy, jak Walter Isaacson, znany biograf Steve’a Jobsa i Alberta Einsteina, przedstawił osobowość i życiorys Muska. Mam nadzieję, że to będzie fascynująca lektura, pełna anegdot i ciekawostek. Po wstępnej recenzji Janka i promocji w przedsprzedaży od wydawnictwa Insignis ja już zamówiłem swoją kopię. [LINK]
  • Serial Bosh i Bosh Legacy na Amazon Prime. To jest jeden z moich ulubionych seriali kryminalnych. Główny bohater, Harry Bosch, jest twardym i nieustępliwym detektywem z Los Angeles, który rozwiązuje skomplikowane i brutalne sprawy. Serial jest bardzo wierny książkom Michaela Connelly’ego, na których się opiera. Podoba mi się styl serialu, który jest mroczny i realistyczny. Aktorzy są świetni, zwłaszcza Titus Welliver jako Bosch. Serial ma już siedem sezonów i niedawno pojawił się spin-off pod tytułem Bosh Legacy, który kontynuuje przygody Boscha po jego odejściu z policji. Polecam oba seriale wszystkim fanom dobrego kryminału.
  • I kilka nowości od Rode, które bardzo chcielibyśmy mieć – ale budżet się już nie domyka, mikrofony i fajny biurkowy statyw za miliony monet.

Odcinek w formie Video dostępny na naszym YouTubie:

Zapraszamy też do patreona, gdzie znajdziecie ekstra treści po odcinku regularnym!

To tyle na dziś. Dajcie znać w komentarzach, co myślicie o tych tematach i czy macie jakieś inne rekomendacje.

Do następnego!

Pozdrawiamy
Adam
i Jan


Instagram: @LuznoPrzyKawie
Twitter: @LuźnoPrzyKawie
Facebook: @LPKpodcast
Projekt okładki: Adam Borodo
Identyfikacja wizualna: High5Studio.pl
Głosy: Adam Borodo, Jan Urbanowicz