Sekcja „O nas” to takie miejsce, w którym w trzeciej osobie pisze się o sobie.

Jeśli szukasz tego to zerknij niżej – tam gdzie są obrazki. Albo wejdź na profil Adama na Twitterze i przeczytaj bio.

Luźno Przy Kawie to podcast technologiczny, który narodził się z pasji i inicjatywy Adama Borodo oraz Michała Ślusarskiego. Ich początkowa znajomość, nawiązana przy filiżance kawy, zaowocowała nazwą tego przedsięwzięcia. Ważne jest, że to „Luźno PRZY kawie”, nie „Luźno O kawie”. Chociaż próby rozszerzenia tematyki na kawę również miały miejsce, to głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat technologii.

W międzyczasie, pewnego dnia w marcu 2020 roku (tuż przed tym, gdy świat zetknął się z SARS-CoV-2 – to przypadek?), do studia dołączył Ludwik. Na początek jako zaproszony gość.

W skrócie, po kilkunastu odcinkach i sezonie, Ludwik dołączył na stałe i otrzymał swój własny mikrofon, a Michał, w międzyczasie, postanowił podążyć inną ścieżką związaną z jego zawodową pasją, pozostawiając za sobą dwóch pasjonatów gadaniny.

Ludwik pozostał nieodłączną częścią zespołu, aż do lutego 2022 roku, kiedy to postanowił odejść rozwijając swojeją karierę zawodową. Ostatni raz można go było usłyszeć w odcinku #124 – „Bonus za brak L4.” Dzięki Ludwik za Twoje opisy na stornie, tematy do odcinków oraz naszą synergię głosów w odcinkach LPK – było super. Powodzenia w realizacji celów! Zawsze jesteś u nas mile widziany.

Po Ludwiku dołączyli do podcastu Adam S., Maciej w odcinku #125, który bardzo przypadł Wam do gustu. Potem mogliście jeszcze usłyszeć Kubę, który jak Ludwik był gościem podcastu, pozostając tym samym na dłużej. Odpalając teraz LPK słychać mocny męski kwartet!

Aaaaa i raz w miesiącu pojawia się u nas Jan Urbanowicz!

Luźno Przy Kawie to, oprócz oczywistych fascynacji technologicznych kapitana i założyciela, to przede wszystkim przestrzeń do swobodnej dyskusji na różnorodne tematy.

Co wtorek (wideo) i piątek (audio) staramy się dotrzeć do Waszych słuchawek, prezentując to, co aktualnie zajmuje nasze myśli i dusze. Dzięki możliwości streamingu wideo możemy również na żywo rozmawiać z Wami i wspólnie kreować tematy. Wielkie dzięki.

Oto nasi aktualni prowadzący:

Adam Borodo

(Cudo)twórca Luźno Przy Kawie, pierwszy głos, równie pierwszy do rozmowy – na każdy temat.

Miłośnik wszystkiego co nowe. Szczególnie – nowych technologii, e-commerce i zawiłego świata kompetencji miękkich.

Prywatnie – Mąż, ojciec, syn.

Ogólnie – Człowiek orkiestra. Ekspert od streamingu audio i video.

Wie gdzie trzeba wetknąć kabel żeby było słychać.

I (to) widać.

Jan Urbanowicz

Człowiek zafascynowany kinem, które pokochał zaczynając od starych westernów i musicali z lat piędziesiątych. Kocha amerykańską popkulturę, Gwiezdne wojny i Powrót do przyszłości.

Podcastów słucha od prawie 20 lat, a tworzy je od ponad dekady.
Od 2018 roku tworzy podcast Inna Kultura, a od 2021 regularnie odwiedza LPK.

Lubi spojrzeć na technologię chłodniejszym okiem, zdając sobie sprawę z jej wad, równie mocno co z zalet.

Prywatnie mąż wspaniałej Żony i opiekun wspaniałego psa.