„Back to our regularly scheduled programme” chciałoby się napisać gdyby się płynnie znało język fajfokloków. „Wracamy”, albowiem w siedemdziesiątym dziewiątym odcinku trzeci mikrofon odpoczywa, a nadajemy – tak jak zawsze, tak jak „kiedyś” – we dwóch.

Skoro nie ma gości, to od tematów artystycznych (alkoholu i muzyki) odbijamy lekko w kierunku sprawdzonej, solidnie ułożonej z rdzennie polskiego polbruku ścieżki technologicznej.

Szlachta NIE pracuje.

Blisko szesnaście tysięcy (!) użytkowników Facebooka jako swoje deklarowane miejsce pracy wpisało słynny zakład produkcyjny SNP – Szlachta nie Pracuje. Poza „Własną działalnością” to najczęściej występujące miejsce zatrudnienia pośród ponad 2,5 miliona (!!) Polaków, którzy padli ofiarą gigantycznego wycieku danych. O innych równie ciekawych obserwacjach z rzeczonego wycieku przeczytacie na wspaniałym Niebezpieczniku.

Tu natomiast możecie sprawdzić czy również i wasze dane ucierpiały za sprawą nielegalnej i godnej pogardy aktywności przestępczej:

www.haveibeenpwnd.com

Wskazane szczególnie, jeśli – tak jak 1095 innych osób – uczęszczaliście na zajęcia na „Wyższej Szkole Robienia Hałasu (WSRH)” lub studiowaliście na „Wyższej Szkole Melanżu” (1048. kolegów z uczelni).

A to Ci gagatki.

Poland (technologicznie) stronk.

Za sprawą naszych wspaniałych gości – Wojtka w odcinku „77 – O Alkoholu (na bis) z Wojtkiem Bis.” oraz Adama„78 – Adam Kalinowski: “Róbcie rzeczy” – zapomnieliśmy o kilku ciekawych tematach. Na przykład o bardzo ciekawych badaniach zleconych przez Payback, a traktujących o podejściu do technologii. I tak dowiadujemy się, że:

Wykres obrazujący procentowe odpowiedzi na pytanie: Z jakiej formy płatności przy zakupach stacjonarnych najczęściej Pan/Pani korzysta?
Źródło: PAYBACK poll, brief.pl

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z wynikami, ponieważ są momentami zaskakujące. Jak do tej pory (8.04.2021r.) nie udało nam się znaleźć informacji o grupach wiekowych, która odpowiedzi na powyższe pytanie udzielała, dlatego też warto wstrzymać się z komentarzami w stylu: „Ja wszędzie rzucam kwitem, PayPass to spisek bankowy, a wy się pierdolcie i udławcie swoimi NFC.”

Ponadto:

To by było na tyle.

Dziękujemy za Waszą uwagę, za wiadomości i życzenia świąteczne. Mamy nadzieję, że powrót do klasycznej tematyki zgrabnie wpasował się w Wasz poświąteczny powrót do codziennych obowiązków.

Pozdrawiamy,
Adam i Ludw


Instagram: @LuznoPrzyKawie
Twitter: @LuźnoPrzyKawie
Facebook: @LPKpodcast
Projekt okładki: Ludwik Chybiński
Identyfikacja wizualna: Michał Ślusarski
Głosy: Adam Borodo,Ludwik Chybiński
Podkład muzyczny: O S C A R
Grupa Telegram i WhatsApp