W Zakopanem już od godziny panował zmrok, kiedy to w jednej z popularnych biforowni – jak zwykle o tej porze dnia – do długiego stołu z litego drewna zasiedli biesiadnicy. W przeważającej większości – przyjezdni.

Tym razem prym w darciu mordy wiodła grupa młodych, jednakowo ubranych Amerykanów. Jasnoniebieskie dżinsy, czarne koszulki. Na stole, pomiędzy talerzami pełnymi oscypków, powciskane w każdą wolną przestrzeń smartfony, smartwatche, okulary do VR. Tu i ówdzie można dostrzec błyszczące kluczyki do odrzutowców. (…)

Tak mogłaby się zacząć opowieść o genezie nazwy nowego tworu Marka Zuckerberga, gdyby tylko prawnicy w nim zatrudnieni mieliby ochotę na uchylenie rąbka tajemnicy i ujawnienie faktów.

A jak jest naprawdę?

Jeszcze nie wiadomo. To w końcu wieści sprzed tygodnia. Wiemy, że zewsząd spływają niepokojące wieści o praktykach działu prawnego firmy Meta, który za wszelką cenę stara się przekonać właścicieli identycznie nazwanych podmiotów do porzucenia swoich wizji i – tym samym – odstąpienia nazwy i innych wyróżniających elementów na rzecz technologicznego giganta, niegdyś nazywanego Facebookiem.

Na szczęście z głowy mamy jeden problem: automatyczne rozpoznawanie twarzy na zdjęciach.

Część tematów z odcinka:

Dziękujemy za uwagę.

Zaprzyjaźniony sklep Kawawbiurze.pl, w ramach współpracy z podcastem Luźno Przy Kawie, przygotował ofertę promocyjną na markę Veronesi. Z kodem „LPK2021” możecie sprawić sobie (i nam) przyjemność i zamówić ciekawe ziarna w równie ciekawych opakowaniach z rabatem 20%.

Dziękujemy za uwagę i aktywność podczas transmisji.

Pamiętajcie, że podcast Luźno Przy Kawie w formie audio ukazuje się w każdy piątek – punktualnie o 7. rano, a transmisja video to (zazwyczaj) środa, punktualnie – około 19:30-20:00.