zagrał na trąbce i ogary poszły w las.” Enigmatyczny wpis autorstwa Biura Prasowego NBP rozniósł się w Internecie z prędkością godną psa gończego. Nie bez powodu – wpis ten mógłby wszak zilustrować opracowanie w stylu: „Kto (z pewnością) nie powinien mieć dostępu do mediów społecznościowych organizacji”.

Profil Biura Prasowego NBP ma bardziej ludzkie oblicze – są emocje, jest riposta, jest na czas. 

Tak z kolei enigmatyczne wypowiedzi tłumaczy Pan dr Piotr Turek, dyrektor Departamentu Komunikacji Narodowego Banku Polskiego.

Cieszyć powinien fakt, że duch literatury pośród pracowników i pracowniczek odpowiedzialnych za medialne kontakty żyje i ma się dobrze. A że zbiegło się to wszystko z Narodowym Świętem Niepodległości, toteż u nas śródtytuły zaczerpnięte zostały z epopei, której niejeden egzemplarz z pewnością zdobi biblioteki w siedzibie Narodowego Banku Polskiego.

Właśnie dwukonną bryką wjechał młody panek

O autach na minuty dzisiaj nie będzie, choć w zasadzie fragment poświęcony Forza Horizon 5 kwalifikuje się do dyskusji o „brykach”. To jednak bliżej końca. Wcześniej opowiadamy o:

Z cymbałami, narodu swego instrumentem

Ciekawe badanie Eurostatu dotyczące stosunku do nauki i technologii. Niektóre wnioski są powiedzmy…zastanawiające. Celem wysnucia własnych – odsyłamy do portalu historia.org.pl.

Dobrze mi tak, wiedziałam kto jesteś! – mężczyzna! 

Od słuchaczki Kingi otrzymaliśmy krótką wiadomość z sugestią poruszenia tematu reklamy marki Yes, rzekomo „zakazanej w TVP”. Prawda jest jednak bardziej skomplikowana niż tylko medialne nagłówki – polecamy zapoznanie się z artykułem w „Press”.

Zaiste! nic tak w sercu uczuć nie rozpala

Jak obecność Wasza przy internetowych odbiornikach w środy i piątki. Bardzo dziękujemy za uwagę, za komentarze i ogólną obecność. Bardzo nam to pomaga i motywuje do działania.

Zapraszamy – tradycyjnie – na nasze profile w mediach społecznościowych i do usłyszenia/zobaczenia już w przyszłym tygodniu.