Wtorek to wielki to dzień dla fanatyków e-commerce w całym kraju. Amazing Amazon od 2.03.2021r dostępny jest z magiczną końcówką pl. W wielu domach wiwatom i strzelającym korkom od szampana nie było końca.


Nie inaczej w studio Luźno Przy Kawie.

Zapamiętajcie te liczby – 22 i 35. Dwadzieścia dwie minuty i trzydzieści pięć sekund trwa raport „na gorąco” z sytuacji na internetowym froncie Amazon Polska. Przy okazji przypominamy, że jeśli słuchacie Luźno Przy Kawie w aplikacji Apple Podcasty to możecie za jej pomocą „przeskoczyć” do następnego rozdziału. Prawda że wygodne? Więcej podobnych wskazówek o znajdziecie we wpisie na naszym blogu – „Jak nas słuchać?”

Może Pedał do gryzienia węża?

Ja spasowałem, ale może wy jesteście chętni? Cena wydaje się dobra. Nie wiem co prawda ile kosztuje porządny pedał do gryzienia węża, ale wydaje mi się, że znacznie więcej niż 253,16zł.

Polski Amazing Amazon kryje znacznie więcej wspaniałych kwiatków spod znaku „automatycznego tłumaczenia”. Inny – równie wspaniały – to ta oto kilogramowa karma dla studenta:

AR w Twoim domu.

Odczuwacie brak wystarczająco wymagających gier w swoim otoczeniu? To może chcielibyście skorzystać z propozycji IKEA i BuzzFeed i posprzątać własny pokój za pomocą Snapchata? Mama się ucieszy i z pewnością będzie z Was dumna.

Amazing Policja.

Sprawę z Instrybutorem już zapewne znacie.

Ostatnie dni i tygodnie to wysyp osobliwego podejścia do obsługi broni palnej przez funkcjonariuszy z różnych miejsc w Polsce. My niestety broni palnej nie posiadamy, choć zafascynowany Ameryką Adam pewnie nie miałby nic przeciwko.

Tym niemniej w 74. odcinku wymieniamy opinie dotyczące tego ile strzałów potrzeba żeby zabić dzika, jak i o tym czy 23. kule wystarczą do zatrzymania Mazdy 3 pierwszej generacji.

Pożegnanie

Na mój własny wniosek, nietypowo dla nas i – w pewnym sensie – nie do końca zgodnie z profilem naszej działalności, odcinek kończymy pożegnaniem. Skromnym i niepoukładanym (wiecie przecież, że jedną z naszych cech jest brak montażu).

W środę, 3.03.2021r. świat trójmiejskiej kultury i sztuki został nagle pozbawiony jednostki wybitnej. W konsekwencji ciężkiego przebiegu COVID-19, w wieku zaledwie 70. lat, odszedł prof. Jerzy Limon.

Jako twórcy związani z Trójmiastem – głównie z Gdynią, której dumnym mieszkańcem był właśnie prof. Limon – jesteśmy tym faktem podłamani. Ludzi pokroju prof. Limona, o niebywałej erudycji, kulturze wypowiedzi i ogólnie pojętej – klasie – jest coraz mniej, a to oni właśnie sprawiają, że świat widzimy nie tylko zerojedynkowo i czarno-biało.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się poniżej (lub tutaj) ze wspaniałym materiałem wyprodukowanym na zlecenie Miasta Gdynia i Gdyńskiego Falochronu Kultury.

Gdyński Falochron Kultury: Miasto w czasach zarazy / Gdynia 2020

Dziękujemy.

Życzymy Wam niezmiennie – wspaniałego tygodnia, weekendu i ogólnego dobrobytu. Do usłyszenia za tydzień, w piątek, punktualnie o 7. rano.

Pozdrawiamy,
Adam i Ludwik


Instagram: @LuznoPrzyKawie
Twitter: @LuźnoPrzyKawie
Facebook: @LPKpodcast
Projekt okładki: Adam Borodo
Identyfikacja wizualna: Michał Ślusarski
Głosy: Adam Borodo, Ludwik Chybiński
Podkład muzyczny: O S C A R
Grupa Telegram i WhatsApp