Jest już prawie połowa marca, a za oknem? No właśnie. W tym odcinku mówimy: basta! O pogodzie nie będzie. Będzie poprawnie. O wszystkim – w końcu to Luźno Przy Kawie i mówimy o wszystkim, dosłownie wszystkim. Odcinek poprawny, bo też tematy są w sam raz.

Amazon.

Czy kogoś zmęczyła dwudziestotrzyminutowa sekcja doniesień specjalnych z poprzedniego odcinka? E-commercowych hedonistów uspokajamy – nigdzie się nie wybiera, możecie odsłuchać go zawsze i wszędzie.

Tym razem krótkie uzupełnienie kwiatków tłumaczeniowych amerykańskiego giganta. Również Adam – specjalnie dla Was – wyciągnął zaskórniaki i zamówił kolejnego grajka do kolekcji. Jak go ładnie poprosicie to Wam pokaże jak wykorzystuje niesamowity potencjał głośnika Echo Dot najnowszej generacji, grając z nim w Państwa-Miasta.

Ups..
Ups 2.

Wyciskaj w kontenerze.

Że Polacy to naród pomysłowy i uzdolnienia w lawirowaniu między paragrafami posiada – wie każdy, kto w tym kraju pięknym trochę już samodzielnie pożył. Jak zatem zapatrujecie się na inicjatywę możliwości wynajęcia kontenera z wyposażeniem godnym kompaktowej pakerni?

Nam się podoba – nie tyle pomysłowość, co perspektywa treningu w gronie nie większym niż dwuosobowe. Nie wiemy tylko jak rozwiązano kwestię dezynfekcji maszyn. Z pewnością czasy wymagają więcej niż tylko zwyczajowej butelki stojącej w rogu – dla chętnych.

Design leży, ale pomysł? Niegłupi, niegłupi.

Poprawność.

Jak przystało na „Odcinek poprawny” – zaglądamy nieśmiało w przepastne zasoby Internetu, z niedowierzaniem cytując doniesienia o istotnych kwestiach.

Takich, jak – na przykład – powód absencji Skunksa Pepe Le Swąd w Kosmicznym Meczu Dwa. Prawda, że jest to kwestia istotna?

Poważnie rzecz ujmując – jako obywatele wykształceni i po nabyciu odpowiedniego (tak nam się przynajmniej wydaje) poziomu wrażliwości – cenimy sobie każdego innego obywatela. Nie interesują nas osobiste preferencje w żadnej z dziedzin – liczy się człowiek. Czy Wy też uważacie, że postać Skunksa Pepe Le Swąd normalizuje kulturę gwałtu?

Trzeba uważać na nagłówki.

Przekonał się o tym brytyjski Burger King, który odważnym hasłem starał się sprowokować dyskusję i zwrócić uwagę na problem dominacji szefów kuchni (szefek…?) płci męskiej. Problem tylko w tym, że eksponowany tekst głosił: Women belong in the kitchen.

No cóż – faktycznie niefortunnie. Wychodzi jednak na to, że w dwudziestym pierwszym wieku czytamy już na tyle mało, że wystarczy, że pierwsze zdanie będzie zbyt duże w wielkości fontu, żeby do drugiego zdania oczom nie udało się dojechać.

Kariera Tiktokera.

Na bardzo ciekawe badanie trafiliśmy za sprawą artykułu w serwisie Marketing Przy Kawie. Serwis ten podzielił się również na Twitterze liczbą dnia na podstawie wyżej wymienionego badania „Aspiracje Dziewczynek w Polsce”.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z powyższym artykułem najpierw, a potem z naszymi nań przemyśleniami w 75. odcinku Luźno Przy Kawie – Odcinek Poprawny.

W podcaście wspominamy również o dokumencie dystrybuowanym w HBO:GO – Fake Famous. Oto trailer:

A coś pozytywnego?

Nie ma zbyt wielu bardziej pozytywnych momentów niż okazjonalny, wyjęty z kontekstu, osobliwy twitt równie osobliwego człowieka, jakim niewątpliwie jest Pan Janusz Piechociński. No to bach:

(Miało być pozytywnie – odwołuję. W trakcie pisania tego tekstu zgubiłem gdzieś powyższy wpis. Zgubę okrasiłem siarczystym pozdrowieniem puszczonym w powietrze. Ilość wpisów publikowana przez byłego ministra Piechocińskiego jest szokująca. Jeśli ktoś Wam kiedyś powie – „ty, młody, wyszedłbyś z tego telefonu w końcu. Nie to co my – starsze pokolenie. My możemy żyć bez technologii.” – pokażcie im feed Pana Janusza Piechocińskiego. Ja pi..)

Dziękujemy za dzisiaj.

Bardzo Wam dziękujemy za cenny czas poświęcony na odsłuchanie siedemdziesiątego piątego odcinka Luźno Przy Kawie. Zapraszamy Was do rozmowy – na Facebooku, na Instagramie, na Clubhousie, WhatsAppie, Telegramie – gdzie tylko chcecie. Uwielbiamy kontakt ze słuchaczami i zawsze jesteśmy na taki kontakt otwarci.

Pozdrawiamy,
Adam i Ludwik


Instagram: @LuznoPrzyKawie
Twitter: @LuźnoPrzyKawie
Facebook: @LPKpodcast
Projekt okładki: Adam Borodo
Identyfikacja wizualna: Michał Ślusarski
Głosy: Adam Borodo, Ludwik Chybiński
Podkład muzyczny: O S C A R
Grupa Telegram i WhatsApp