Dzień dobry, Jak pięknie, że jest już piątek i możemy do Was nadawać. Adam nie mógł już wytrzymać i od czasu ostatniej rozmowy z Aleksandrem i Mateuszem okiem sokolim wypatrywał ciekawostek ze świata, które mógłby dzisiaj zaprezentować. No i znalazł. Generator Obostrzeń na przykład. Ciekawi jesteście co wolno członkom zespołu Indios Bravos, a czego nie wolno robić w pierwszy wtorek miesiąca? Możecie sobie kliknąć tutaj, sprawdzić i podzielić się z nami swoimi „wynikami”.

Obostrzenia wygenerowane przez Luźno Przy Kawie.
Tak sobie możecie zarządzić sami. Bez pomocy rządzących.

Co więcej?

„Ale co więcej?” zapytacie. O, ależ mnóstwo. Czy widzieliście wzajemne zaczepki na feedach IKEA i Decathlon? Bardzo sympatyczna sytuacja w polskim Internecie, powiew świeżości i oddechu od dominującego widoku namokniętego kartonu.

Adam zaprosił mnie również do Clubhouse. Tak, tego Clubhouse, który rozpala swoją niedostępnością tych, którzy dostępu doń pragną. A ja to zaproszenie zignorowałem. Taki ze mnie hipster. Lekceważę to, co modne. Tak naprawdę to zaproszenie zniknęło mi gdzieś w odmętach zażartych dyskusji jakie często prowadzimy za pomocą iMessage. Na antenie aplikację zainstalowałem a dla Was mamy niespodziankę. Jaką? Dowiecie się odsłuchując nowy odcinek.

Kawa, kawa, kawa.

Z wieści kawowych: chwilę poświęcamy na Warszawski Festiwal Kawy i zaangażowanie weń marki Lavazza. Chętnych do zapoznania się z bardziej wnikliwym podjęciem tematu odsyłamy do artykułu opublikowanego w portalu Horeca Trends.

Ponadto – to też w pewnym sensie kwestia kawowa – uznajemy istnienie pomysłu na wykorzystywanie fusów do posypywania zaśnieżonych i oblodzonych dróg i chodników. Zaczęło się od Lwowa, potem był Kraków, aż ostatecznie ten trend dotarł i na północ kraju. Wiemy, że „Gdynia planuje, Gdańsk rozważa, Sopot – wyklucza„. Szczególnie poddajemy waszej uwadze fantastycznie skrupulatne opracowanie autorstwa Przemka Poszwy z bloga eko-logicznie.com, dostępne tutaj.

Media?

Na koniec, chciałbym serdecznie podziękować za liczne wyrazy wsparcia naszej małej cegiełki solidarności z protestującymi pracownikami branży medialnej. Nie dziękuję za krytykanckie głosy, które również się pojawiły. Na całe szczęście – w mniejszości.

Ten odcinek (ponownie za moją sprawą i – momentami – niewyparzoną gębą) również nie będzie całkowicie wolny od kwestii politycznych. Postanawiam poprawę i wstrzemięźliwość za sprawą wspaniałego cytatu znakomitego pisarza i poety Jima Harrisona, na który wpadłem dzisiaj (zbyt) wcześnie rano:

Poetic Outlaws - Jim Harrison;
The danger of civilization, 
of course, is that you will
piss away your life
on nonsens.
Jim Harrison; fanpage: Poetic Outlaws

To by było na tyle. Na dzisiaj.

Serdecznie zapraszamy do odsłuchu i – jak zawsze – gorąco zachęcamy do kontaktu z nami i podejmowania dyskusji na tematy wszelakie. Potrzebne dane znajdziecie poniżej i w sekcji „Kontakt”

Życzymy Wam wspaniałego, śnieżnego tygodnia.

Pozdrawiamy,
Adam i Ludwik


Instagram: @LuznoPrzyKawie
Twitter: @LuźnoPrzyKawie
Facebook: @LPKpodcast
Projekt okładki: Adam Borodo
Identyfikacja wizualna: Michał Ślusarski
Głosy: Adam Borodo, Ludwik Chybiński
Podkład muzyczny: O S C A R
Grupa Telegram i WhatsApp