Zapytany znienacka przez Adama o tytuł nowego odcinka, do ostatniej chwili wahałem się pomiędzy „Let All Be Clear” i „Monotlenek diwodoru’. Obydwa równie absurdalne tematy, obydwa poruszone luźno. Przy Kawie.

Jak to dobrze, Drodzy Słuchacze, że rdzennie polska ziemia tworzy stabilne podłoże dla ludzi pokroju Pana Tomasza Józefa Sakiewicza.  Dzięki niemu mogłem doświadczyć przed mikrofonem naprawdę szczerze rozbawionego Adama.

Źródło: Facebook/MistycyzmPopkulturowy

Na Instagramie w ostatniej chwili zapytaliśmy Was o czym chcielibyście usłyszeć w odcinku sześćdziesiątym dziewiątym i sporo odpowiedzi dotyczyło właśnie serwisu Albicla. Początkowo chcieliśmy tego tematu uniknąć – jak dobrze wiecie od polityki staramy się stronić – jednak poziom absurdu jaki osiągnął zarówno sam rzeczony portal, jak i okoliczności towarzyszące jego uruchomieniu sprawiły, że postanowiliśmy powymieniać spostrzeżenia zarówno nasze, jak i innych użytkowników Internetu. Było wesoło.

Nie pozostaliśmy również obojętni na sławne już zdjęcie Pana Berniego Sandersa, sfotografowanego w oczekiwaniu na inaugurację prezydenta Joe Bidena. Internet tenże wizerunek rozniósł na wszelkie możliwe krańce – my opowiadamy o tych kreacjach, które zachwyciły nas najbardziej.

Bernie Sanders w teledysku „Wonderwall” grupy Oasis

Z kawowego świata – sprawdziłem jaka jest „ulubiona kawa Polaków” według Orlenu. Zaskoczenia nie było. Link do wspomnianego w odcinku raportu z badań znajdziecie po kliknięciu baneru poniżej:

Ważne informacje:
Poszerzamy również swoją cyfrową obecność: Założyliśmy Facebookowy profil Luźno przy Kawie. Jako rozszerzenie działalności prowadzonej na Instagramie, jako tekstowe wsparcie i bardziej znajome środowisko dla tej lekko boomerskiej części #LPK – tj. Adama i mnie.

A żeby było jeszcze bardziej tekstowo – na górze w zakładce „BLOG” nie uświadczycie już wstydliwego „404”. Rozkręcamy bloga. Domyślnie – z rozszerzeniem zawartości odcinków – czyli tego, o czym nie zdążymy opowiedzieć Wam w danym tygodniu. Ale nie tylko – jest to miejsce, w którym możemy dać upust tematom, które nas w jakiś sposób dręczą.

Zupełnie szczerze i poważnie zachęcamy do przesyłania swoich przemyśleń – chętnie je opublikujemy. Aktualnie pracujemy nad wyrażeniem tego czym dla nas jest kawa. To skomplikowane.

Bardzo cenimy interakcję z naszymi słuchaczami, szczególnie, że to dzięki słuchaczom właśnie mamy szansę się rozwijać. Na naszych grupach na WhatsApp i Telegram znajdują się wspaniałe osoby, które stale nas inspirują do podejmowania coraz nowszych i bardziej zróżnicowanych tematów.

To by było na tyle. Mamy nadzieję, że dobrze nas słychać.

Uściski i do usłyszenia za tydzień.

Pozdrawiamy,
Adam, Michał, Ludwik


Instagram: @LuznoPrzyKawie
Twitter: @LuźnoPrzyKawie
Facebook: @LPKPodcast
Projekt okładki: Adam Borodo
Głosy: Adam Borodo, Michał Ślusarski, Ludwik Chybiński
Podkład muzyczyny: O S K A R
Grupa Telegram i WhatsApp